Kategoria: Opony

Jakie ogumienie wybrać?

Ze względu na to, że nasze drogi są teraz bardzo często zaśnieżone i utrudniają nam w dokuczliwy sposób przemieszczanie się, co wiąże się z licznymi opóźnieniami, liczba odbiorców na takie produkty, jak opony zimowe, wciąż wzrasta. Zdajemy sobie, zatem sprawę z tego, że czas przejściowych opadów deszczu ze śniegiem już dawno mamy za nami, a teraz przyszedł czas na prawdziwą zimę, która, jak co roku potrafi nas zaskoczyć, pomimo tego, że przychodzi ona do nas coraz później.

samochód

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Z pewnością ta niechęć wymiany opon jest spowodowana po części dość znacznymi kosztami, które trzeba przeznaczyć na jednorazowy wydatek, co nie przedstawia się dla nas różowo, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że zima jest raczej okresem stagnacji w wielu zakładach, toteż niekiedy nasze dochody ulegają zmniejszeniu. Jak się jednak będziemy mogli przekonać, opony zimowe to jednak niezastąpione bezpieczeństwo, na którym nie warto oszczędzać, bo w końcowym rezultacie możemy i tak przepłacić, zarówno finansowo, jak i własnym zdrowiem. Taki wariant ogumienia jest wyposażony w takie ważne rozwiązania, jak na przykład bardziej wyrazisty bieżnik, na który zwraca się coraz większą uwagę, ponieważ spełnia on takie funkcje, jak między innymi dbałość o przyczepność do powierzchni, po której się poruszamy, dzięki czemu mamy lepszą zwrotność i dynamizm. Continue reading „Jakie ogumienie wybrać?”

Jakie opony letnie?

W dzisiejszych czasach nie moglibyśmy sobie wyobrazić środków transportu, w których nie znalazłby się samochód. W ogromnej mierze to właśnie dzięki niemu możemy dotrzeć w krótkim czasie w bardzo odległe miejsca. Z takiej przyczyny, że samochody stały się naszym codziennym środkiem komunikacji miejskiej, coraz bardziej przykładamy się do tego, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć nasze auto, jak również we właściwy sposób je wyposażyć, aby jazda nim była nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim bezpieczna. Tego typu elementem wyposażenia samochodu, od którego bardzo wiele zależy na drodze, są opony.

samochód

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Ze względu na sezon mamy do wyboru opony letnie oraz opony zimowe. Przeważnie nawet podczas pokonywania różnego rodzaju dystansów na obranych przez nas trasach, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że odpowiednie opony zapewniają wszystkim samochodom odpowiedni poziom przyczepności do danej nawierzchni. W dzisiejszych czasach na rynku jest wiele firm z tej branży, dzięki którym uzyskamy fachową poradę i wskazówkę, co do właściwego wyboru opon. Z tego powodu, że prawie na każdą rodzinę przypada jeden samochód, jakby wynikało ze statystyk, tego typu przedsiębiorstwa nie mogą narzekać na brak klientów, którzy muszą wymienić opony. Niejednokrotnie zdarzają się niestety różnego rodzaju wypadki, które wymagają od nas wymiany tego asortymentu samochodowego. Continue reading „Jakie opony letnie?”

Ceny opon zimowych

Możemy się przekonać o tym, że opony zimowe są teraz dostępne w wieli różnych serwisach i specjalnych punktach, które oferują nam wszelkie dostępne rodzaje zarówno na ten sezon, jak i nakres letni. Będąc świadkami tego, jak producenci opon przywiązują teraz wagę do tego, by znajdywać wciąż lepsze rozwiązania poprawiając te ulepszenia, które już nie spełniają swojej roli w dzisiejszym świecie, gdzie nastąpił zupełny zwrot naszego postrzegania świata, zwłaszcza pod kątem ekologicznego zużywania przeróżnych surowców tak, aby w wyniku ich eksploatowania nie dostawały się do atmosfery szkodliwe substancje, których jest i tak już całe mnóstwo.

samochód

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Opracowanie opon w sposób funkcjonalny może się przekładać na wiele aspektów, tak pod względem bezpieczeństwa, komfortu jazdy, jak i ochrony samego ogumienia. Wszystkie te cechy, które posiadają opony zimowe tak naprawdę przenikają poprzez te trzy założenia wzajemnie się uzupełniając. Biorąc pod uwagę dużą przyczepność, która zapewni nam zarówno bezpieczną jazdę, ponieważ nie nastąpi tutaj brak kontroli nad naszymi kołami, ponadto dobre przytwierdzenie będzie się także wiązało z mniejszym hałasem, co będzie na nas kojąco oddziaływać, no i na samym końcu dobra przyczepność sprawi, że opona będzie się charakteryzowała zarówno elastycznością, jak i niedopuszczaniem do siebie wilgoci, co znacznie wydłuży jej termin przydatności z korzyścią oczywiście dla wszystkich kierowców. Continue reading „Ceny opon zimowych”

Kiedy wymienić opony?

W dzisiejszych czasach opony to jeden z tych elementów wyposażenia naszego samochodu, któremu powinniśmy poświęcić bardzo wiele naszej uwagi. Jest to spowodowane tym,  ponieważ od tej części naszego pojazdu w dużym stopniu zależeć będzie nasze bezpieczeństwo na drodze. Szczególnie wtedy, gdy mamy zamiar wybrać się w daleką podróż, w której będziemy musieli przejechać dziesiątki lub setki kilometrów, warto wtedy zapewnić sobie możliwie jak największy poziom bezpieczeństwa. Zależnie od tego, jaki mamy akurat sezon, mamy do wyboru opony letnie oraz opony zimowe. Duża liczba osób lekceważy sobie przepisy, które nakazują wymianę opon.

samochód

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Niekiedy nie zdajemy sobie po prostu sprawy z tego, jak wiele zależy od tego rodzaju wyposażenia naszego samochodu, jakim są opony. Jak zapewne wiemy opony są odpowiedzialne za właściwą przyczepność na jezdni, co jest niezmiernie ważne, zwłaszcza wtedy, gdy zbliżają się zmiany frontu atmosferycznego, które zapowiadają na najbliższy czas opady. Taka aura jest bardzo groźna dla wszystkich kierowców, niezależnie od tego, ile czasu już mają prawo jazdy. Niekiedy sami możemy nie spowodować stłuczki, chociaż będziemy uczestnikami wypadku. Szczególnie istotnym czynnikiem jest wówczas przyczepność. Continue reading „Kiedy wymienić opony?”

Gdzie kupić opony?

Zdecydowanie jednym z niezbędnych elementów wyposażenia naszego samochodu, zarówno ze względu na zapewnienie nam bezpieczeństwa, jak również dużego komfortu, są opony. Niestety bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że w trudnych warunkach jazdy, kiedy liczy się błyskawiczna reakcja, to właśnie opony chronią nas przed różnego rodzaju wypadkami i nie miłymi sytuacjami. Poprzez wzgląd na pory roku, mamy do wyboru dwa typy tych części wyposażenia: opony letnie i opony zimowe. Wszystkie one spełniają swoją powinność w przydzielonych dla nich terminach użytkowania i przydatności.

samochód

Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Niewielka liczba kierowców stosuje się do zaleceń przepisów ruchu drogowego i wymienia opony dopiero wtedy, kiedy zmuszają go do tego warunki atmosferyczne. Taki symptom jest bardzo niepokojącym zjawiskiem na naszych drogach, ponieważ zwiększa ryzyko występowania kolizji, które można by było w bardzo prosty sposób uniknąć. W dzisiejszych czasach kierowcy jednak zapominają bardzo często o zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa na rzecz zaoszczędzenia środków finansowych. Ten rodzaj toku myślenia sprawia, że każdego roku możemy zaobserwować jak duża jest liczba wypadków w związku z nieprzystosowanymi oponami do panujących warunków.  Continue reading „Gdzie kupić opony?”